Witamy w Grupie Żyrafy

p. Marzena Woszkiel
p. Lidia Kubala

st. woźna: p. Magdalena Chełstowska

MAMO, TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ SIĘ W MARCU:

TEMATYKA:

Tydzień 1: Książką
Tydzień 2: Wiosna tuż-tuż
Tydzień 3: W lesie
Tydzień 4: Magia tetaru

TREŚCI PROGRAMOWE:

Umiejętności dziecka zdobywane w marcu:
•    Układa historyjki obrazkowe.
•    Klasyfikuje przedmioty według określonej cechy.
•    Układa ciągi rytmiczne.
•    Określa liczebność zbiorów.
•    Odczytuje kod.
•    Przelicza w zakresie 10.
•    Posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowymi.
•    Rozumie pojęcie: para.
•    Rozwija sprawność ruchową.
•    Dba o utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
•    Używa chwytu pisarskiego.
•    Kreśli wzory literopodobne, rozwija motorykę małą.
•    Pisze w liniaturze.
•    Rozpoznaje i nazywa dotychczas poznane litery.
•    Wysłuchuje w wyrazach głoski.
•    Czyta krótkie wyrazy z drukowanych liter.
•    Stara się wypowiadać pełnymi zdaniami.
•    Wie, jak powstaje książka.
•    Przygotowuje ilustrację do bajki.
•    Posługuje się pojęciami przyrodniczymi.
•    Rozwiązuje zagadki.
•    Nazywa zjawiska atmosferyczne.
•    Nazywa przyrodnicze zwiastuny wiosny.
•    Zna symbole Świąt Wielkanocnych.
•    Wie, co to jest teatr.
•    Uczestniczy w inscenizacji utworu.
•    Śpiewa piosenki.
•    Tańczy przy muzyce.
•    Współtworzy i respektuje zasady obowiązujące w grupie.
•    Obdarza uwagą dorosłych i kolegów z grupy.

MAMO, TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM:

Aktualności na miesiąc marzec:

ZAPRASZAMY Rodziców wraz z dziećmi do udziału w konkursie

W ramach realizacji programu  Promujemy zdrowy styl życia!
 „JEM KOLOROWO, ALE ZDROWO!”  odbędzie się VI FESTIWAL ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA.
Nasze Przedszkole , jak co roku, włącza się w to przedsięwzięcie.
W ramach festiwalu został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczno-techniczny pt. „Książeczka -Przepisy na zdrowie”
Praca konkursowa, to książeczka zawierająca treści na temat zdrowego stylu życia w jednej lub wielu różnych jego dziedzinach np. żywienie(przepisy kulinarne), aktywność ruchowa (preferowany sposób spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwo ( zasady na drodze, w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami), higiena zdrowia psychicznego (budowanie właściwych relacji społecznych, fonoholizm, oglądanie telewizji, korzystania z komputera, słuchanie muzyki przez słuchawki). Mile widziana jest książeczka z obrazkami i krótkimi rymowankami oraz zastosowanie apcyklingu. Format i ilość kartek dowolna.
Wykonane książeczki należy przynieść po feriach, najpóźniej do 6 marca  do nauczycielek poszczególnych grup.

KUCHENNE REWOLUCJE

Od lutego  do końca czerwca b.r. nasze przedszkole rozpoczęło cykl zajęć połączonych z warsztatami kulinarnymi Kuchenne rewolucje - czyli co jedzą dzieci w Europie”.
Zajęcia są prowadzone w ramach realizacji zadania „Jestem Polakiem – małym Europejczykiem”, której głównym celem jest zapewnienie dzieciom warunków do rozwijania zainteresowań pięknem i tradycjami kultury krajów europejskich.

W marcu tematem przewodnim będą Włochy.

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR  2019

Rodzice dzieci  5 i 6-letnich uczęszczających na zajęcia sportowe PRZEDSZKOLIADA mogą  zapisać dziecko do udziału w imprezie sportowej ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR  2019,
która odbędzie się 16.03.2019 r.( sobota) o godz. 13.00 przy al. Zygmuntowskich 4.
LISTA UCZESTNIKÓW ZNAJDUJE SIĘ U NAUCZYCIELI GRUPY III I IV.

RETRO BAJKI

Od marca do czerwca przedszkole będzie  uczestniczyło w projekcie „Retro bajki”. Program kulturalno-edukacyjny jest skierowany do dzieci 4-6 letnich. Raz w miesiącu będą pokazywane bajki Reksio, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek. Filmom będą towarzyszyły warsztaty prowadzone przez pedagogów z Teatru H. Ch. Andersena. Przy okazji wizyty w Centrum Spotkania Kultur dzieci odwiedzą Salę Kinową, Laboratorium Dźwięku oraz Sensoryczny Plac Zabaw. Finał projektu odbędzie się w czerwcu dla wszystkich grup wiekowych. KOSZT UDZIAŁU W PROJEKCIE 10 ZŁ.

ZAJRZYJMY W GŁĄB OCEANU

19 marca w godzinach 9.30-11.00 odwiedzi nasze przedszkole mobilne oceanarium. Wszystkie grupy będą miały możliwość obserwacji repliki żółwia morskiego, rafy koralowej, rozgwiazdy oraz wielu ciekawych gatunków ryb.
Koszt udziału wynosi 10 zł. / od dziecka.
Opłaty proszę dokonywać u nauczycieli poszczególnych grup.

Żegnaj Marzanno, zimowa panno...

Dnia 21 marca dzieci wspólnie z nauczycielkami uroczyście pożegnają zimę.
Przejdą ulicami miasteczka akademickiego z Marzanną i powrócą do przedszkola z wiosennym gaikiem.