Witamy w Grupie Muchomorki

W grupie trzeciej pracują:
nauczycielki:

p. Marzena Woszkiel

p. Lidia Kubala

st. woźna: p. Grażyna Kobyra-Maik

MAMO, TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ SIĘ WE WRZEŚNIU:

TEMATYKA:

I. Moje przedszkole
II. Ja i ty to my
III. To jestem Ja
IV. Lecą liście kolorowe

TREŚCI PROGRAMOWE:

- rozwijanie umiejętności społecznych
- poznawanie swoich praw i obowiązków
- przestrzeganie reguł obowiązujących w świecie dziecięcym i przedszkolnym
- rozwijanie ciekawości poznawczej
- wspieranie aktywności i samodzielności
- rozwijanie logicznego myślenia
-rozróżnianie podstawowych figur geometrycznych
- kształtowanie pojęć: przyjaciel, przyjaźń
-rozpoznawanie i nazywanie różnych stanów emocjonalnych
- doskonalenie umiejętności współpracy z grupą podczas rozwiązywania problemów
-zapoznanie z literą A oraz O
-ćwiczenie słuchu fonematycznego
- pobudzanie twórczej ekspresji ruchowej i plastycznej
- kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała
-uwrażliwienie na charakter słuchanej muzyki [płyta CD]
- wysłuchanie i nauka piosenki „Trampolinek i my”
- doskonalenie umiejętności rozpoznawania pór roku po charakterystycznych zmianach zachodzących w przyrodzie

MAMO, TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM:

Piosenka do nauki :
„Trampolinek i my”
1. Kto tak skacze na trampolinie?
Nasz przyjaciel Trampolinek!
Ref: Teraz dzieci, hej hop!
Uda nam się skok /x2
2. Kto wesołe zna rymowanki
I zagadki, i hopsanki?
Ref: Trampolinek, hej hop,
Ma pomysłów sto /x2
3. Kto jest zawsze w dobrym humorze,
Kto we wszystkim nam pomoże?
Ref: Trampolinek, hej hop!
Z nim przez cały rok! /x2

Aktualności na miesiąc wrzesień:

POKAZ KARATE dla dzieci

26 września w godzinach 13.00-13.45. na terenie przedszkola odbędzie się pokaz karate dla dzieci, który poprowadzi trzykrotny mistrz świata w karate tradycyjnym Daniel Iwanek.

Jednocześnie pragniemy zaprosić Rodziców wraz z dziećmi na imprezę JAPAN WEEKEND, która odbędzie się 1 października 2017 r. o godz.17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Impreza ma charakter promocyjny SZTUKI I KULTURY JAPOŃSKIEJ. Gośćmi imprezy będą autorytety sztuk walki na świecie. Dodatkowo odbędą się warsztaty sushi, warsztaty origami, kaligrafia, parzenie herbaty itp.

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 26 września oraz 3 października b.r. od godziny 14.00 do godziny 17.00 na terenie przedszkola odbędą się indywidualne konsultacje z panią Marią Nykiel- psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Lublinie.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną w szatni przedszkola.

Zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”

Zapraszamy Państwa serdecznie na zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”,

które odbędą się w przedszkolu dnia 19.09 (wtorek)

w następujących godzinach:

dla grupy I   15.00-15.15

dla grupy II 15.15-15.30

dla grupy III   15.30-15.45

dla grupy IV  15.45-16.00

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.busy-bee.edu.pl

DRODZY RODZICE!

INFORMUJEMY, ŻE W ROKU SZKOLNYM 2017/18 DZIECI ZOSTAŁY OBJĘTE UBEZPIECZENIEM NNW  W ERGO HESTII.

WARUNKI UBEZPIECZENIA I OFERTA DOSTĘPNE SĄ W KANCELARII PLACÓWKI ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA.

OPŁATĘ W WYSOKOŚCI 34 ZŁ. MOŻNA DOKONAĆ U DYREKTORA PRZEDSZKOLA LUB U NAUCZYCIELEK POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW
W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 30.09.2017 R.

Zebranie

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2017/18, które odbędzie się  07.09.2017 r. ( t.j. czwartek ) o godz. 16.00.
Po zebraniu ogólnym odbędą się krótkie zebrania z nauczycielkami poszczególnych oddziałów.

Dyrektor oraz nauczyciele

Zajęcia pokazowe dla dzieci „Przedszkole i Piłka”

Zapraszamy Państwa serdecznie na zajęcia pokazowe dla dzieci   „Przedszkole i Piłka”, które odbędą się w przedszkolu dnia 06.09 (środa) o godz. 13.30 ( dla grupy III) oraz o 14.00 (dla grupy IV).

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zajęć i serdecznie zapraszamy Państwa z dziećmi do uczestnictwa w zajęciach.

Przedszkoliada.pl to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. System składa się z unikatowych projektów promujących kulturę fizyczną i wszechstronny rozwój ruchowy wśród przedszkolaków.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.przedszkoliada.pl oraz funpagem https://www.facebook.com/przedkoliadalublin/?fref=ts .

Materiał filmowy i zdjęcia(w załączniku)z imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w której biorą udział dzieci uczęszczające na zajęcia  https://www.youtube.com/watch?v=r6wB6rwdYsk

Informacje dotyczące podpisywania umów na rok szkolny 2017/18

Szanowni Rodzice, uprzejmie informuję, że umowy na świadczenia korzystania z usług wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2017/18 będą podpisywane w dniach  29.08.- 1.09. 2017r.

Od 1 września 2017 r. ulega zmianie numer rachunku bankowego dla Przedszkola nr 65. Dokonując opłaty za korzystanie przez dziecko z wychowania przedszkolnego należy posługiwać się numerem rachunku: 75 1240 1503 1111 0010 7399 0234