Witamy w Grupie Muchomorki

W grupie trzeciej pracują:
nauczycielki:

p. Teresa Szpot

p. Marzenna Sierpińska

st. woźna: p. Ewa Denis

MAMO, TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ SIĘ WE WRZEŚNIU:

TEMATYKA:

1. Cześć, to ja.
  2. Hop, do przedszkola.
  3. Mój dom.
  4. Moja droga do przedszkola

TREŚCI PROGRAMOWE:

- Zachęcenie do poznawania kolegów i koleżanek z grupy oraz wspólnych zabaw

- Opracowanie kodeksu grupowego zawierającego zbiór zasad obowiązujących w przedszkolu

- Budowanie przynależności do grupy przedszkolnej

- Zapoznanie z pomieszczeniami znajdującymi się w przedszkolu, ich wyglądem i przeznaczeniem

- Zapoznanie z zawodami jakie wykonują pracownicy przedszkola

- Zapoznanie z różnego rodzajami domów, nazywanie pomieszczeń i określanie ich funkcji

- Budowanie wyjątkowości przy odkrywaniu związków z najbliższą rodziną

- Utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

MAMO, TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM:

Piosenka do nauki:

Drogowe znaki

Zna przedszkolak drogowe znaki.
Co oznaczają dobrze wie.
Zawsze ci powie czy właśnie teraz
przez jezdnię można przejść czy też nie.

Czerwone światło jesno mrugnęło,
nie waż się czasem na jezdnię wejść.
Kiedy zielone mrugnie do ciebie
na drugą stronę wtedy przejdź.

Aktualności na miesiąc wrzesień:

Przedszkolaki mają swoje święto, które zostało ustanowione przez Sejm!

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Hymn przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.

Jesienne kąciki w sali

Tradycyjna złota jesień jest kolorową porą roku, zachęca do spacerów i podziwiania piękna przyrody.

Zachęcamy dzieci do wzbogacania naszej sali o kolorowe liście, kasztany, żołędzie, które posłużą nam do prac plastycznych.

PRZEDSZKOLE I PIŁKA

Serdecznie  zapraszamy Rodziców  na zajęcia pokazowe dla dzieci   „Przedszkole i Piłka”, które odbędą się dnia 26.09 (środa) o godz. 13.30 ( dla grupy IV)  o 14.00 (dla grupy III)  i o 14.30 (dla grupy II).

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zajęć i serdecznie zapraszamy Państwa z dziećmi do uczestnictwa w zajęciach.

PRZEDSZKOLIADA to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. System składa się z unikatowych projektów promujących kulturę fizyczną i wszechstronny rozwój ruchowy
wśród przedszkolaków.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.przedszkoliada.pl oraz funpagem https://www.facebook.com/przedkoliadalublin/?fref=ts .

Wyprawka przedszkolaka na dobry początek:

- ulubiona maskotka lub inny gadżet, z którym dziecko się nie rozstaje,

- kapcie – wygodne, łatwe do wkładania, na podeszwie antypoślizgowej (podpisane),

- ubrania na zmianę (podpisane) w zależności od pory roku: bluzeczka, spodnie / spódniczka, majtki, skarpety, rajstopy w worku tekstylnym podpisanym,

Pozostałe elementy wyprawki t. j. artykuły papiernicze i toaletowe zostaną Państwu podane do wiadomości w najbliższym czasie.

Zebranie inaugurujące nowy rok szkolny

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2018/19, które odbędzie się 06.09.2018 r. ( t.j. czwartek ) o godz. 16.00.

p o zebraniu ogólnym odbędą się krótkie zebrania z nauczycielkami poszczególnych oddziałów.

Dyrektor oraz nauczyciele