Witamy w Grupie Motylki

W grupie drugiej pracują:
nauczycielki:

p. Teresa Szpot
p. Marzenna Sierpińska

st. woźna: p. Ewa Denis

MAMO,TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ  SIĘ  WE WRZEŚNIU:

TEMATYKA:

1. Wesołe przedszkole
2.Razem jest wesoło
3. To ja
4.Kosz Pani Jesieni

TREŚCI PROGRAMOWE:

1. Kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole; zwrócenie uwagi na zasady bezpiecznego poruszania się w przedszkolu; stwarzanie sytuacji do swobodnego wypowiadania się na określony temat i dzielenie się własnymi doświadczeniami

2. kształtowanie rozumienia pojęć: przyjaźń, przyjaciel; nabywanie umiejętności współdziałania w grupie i przestrzegania wspólnie przyjętych zasad; dostrzeganie różnic i podobieństw między sobą

3. nazywanie uczuć smutku i radości, umiejętność powiązania ich z określonymi sytuacjami; rozwijanie umiejętności orientowania się w schemacie własnego ciała; rozwijanie zdolności do skupiania uwagi na gestach i ruchach drugiej osoby

4. poznanie cech charakterystycznych jesieni; poznanie wyglądu i nazw wybranych warzyw i owoców; zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią

MAMO,TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM :

PIOSENKA : "Do przedszkola"

1.Rano budzę się, jaki piękny to czas,
słońce wstało już, a więc pora też wstać.
Szybko myję się, jem śniadanie i już
gotów jestem, bo chcę już iść, chcę już iść.

Ref. Do przedszkola, do przedszkola,
jak cudownie tutaj co dzień mija czas.
Do przedszkola, do przedszkola,
o tym już od rana marzy każdy z nas.

2.Pani czeka już i koledzy już są;
siadam w kole- to jest magiczny nasz krąg.
Obok siedzi Jaś, Weronika i Staś
tu bawimy się, więc przychodzę co dzień.

Aktualności na miesiąc wrzesień:

POKAZ KARATE dla dzieci

26 września w godzinach 13.00-13.45. na terenie przedszkola odbędzie się pokaz karate dla dzieci, który poprowadzi trzykrotny mistrz świata w karate tradycyjnym Daniel Iwanek.

Jednocześnie pragniemy zaprosić Rodziców wraz z dziećmi na imprezę JAPAN WEEKEND, która odbędzie się 1 października 2017 r. o godz.17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Impreza ma charakter promocyjny SZTUKI I KULTURY JAPOŃSKIEJ. Gośćmi imprezy będą autorytety sztuk walki na świecie. Dodatkowo odbędą się warsztaty sushi, warsztaty origami, kaligrafia, parzenie herbaty itp.

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 26 września oraz 3 października b.r. od godziny 14.00 do godziny 17.00 na terenie przedszkola odbędą się indywidualne konsultacje z panią Marią Nykiel- psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Lublinie.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną w szatni przedszkola.

Zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”

Zapraszamy Państwa serdecznie na zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”,

które odbędą się w przedszkolu dnia 19.09 (wtorek)

w następujących godzinach:

dla grupy I   15.00-15.15

dla grupy II 15.15-15.30

dla grupy III   15.30-15.45

dla grupy IV  15.45-16.00

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.busy-bee.edu.pl

DRODZY RODZICE!

INFORMUJEMY, ŻE W ROKU SZKOLNYM 2017/18 DZIECI ZOSTAŁY OBJĘTE UBEZPIECZENIEM NNW  W ERGO HESTII.

WARUNKI UBEZPIECZENIA I OFERTA DOSTĘPNE SĄ W KANCELARII PLACÓWKI ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA.

OPŁATĘ W WYSOKOŚCI 34 ZŁ. MOŻNA DOKONAĆ U DYREKTORA PRZEDSZKOLA LUB U NAUCZYCIELEK POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW

W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 30.09.2017 R.

Zebranie

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2017/18, które odbędzie się  07.09.2017 r. ( t.j. czwartek ) o godz. 16.00.
Po zebraniu ogólnym odbędą się krótkie zebrania z nauczycielkami poszczególnych oddziałów.

Informacje dotyczące podpisywania umów na rok szkolny 2017/18

Szanowni Rodzice, uprzejmie informuję, że umowy na świadczenia korzystania z usług wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2017/18 będą podpisywane w dniach  29.08.- 1.09. 2017r.

Od 1 września 2017 r. ulega zmianie numer rachunku bankowego dla Przedszkola nr 65. Dokonując opłaty za korzystanie przez dziecko z wychowania przedszkolnego należy posługiwać się numerem rachunku: 75 1240 1503 1111 0010 7399 0234

Dyrektor oraz nauczyciele