Witamy w Grupie Motylki

W grupie drugiej pracują:
nauczycielki:

p. Teresa Szpot
p. Marzenna Sierpińska

st. woźna: p. Ewa Denis

MAMO,TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ  SIĘ W LISTOPADZIE:

TEMATYKA:

1. Kap, kap, kap

2. Jakie to ciekawe

3. Nasze zwierzaki

4. Idę z misiem do przedszkola

TREŚCI PROGRAMOWE:

1. Wzbogacenie wiadomości dzieci na temat pogody, wzbudzanie zainteresowania zjawiskami przyrody. Słuchanie tekstów literackich i wypowiadanie się na ich temat. Rozumienie konieczności ubierania się stosownie do pogody.

2. Dobieranie do pary, umiejętość przeliczania w zakresie 2 i więcej. Odnajdywanie cech wspólnych dwóch przedmiotów. Poznawanie właściwości różnych materiałó plastycznych - tworzenie kompozycji według określonych reguł.

3. Rozwijanie zainteresowań światem zwierząt. Wdrażanie do opiekowania się zwierzętami. Utrwalanie nazw zwierząt hodowlanych (dorosłych i młodych). Poznanie i utrwalenie wiadomościa na temat zwyczajów zwierząt.

4. Kształtowanie pojęć: przyjaźń, przyjaciel. Rozwijanie poczucia rytmu - twórcze insiracje ruchowe do muzyki. Badanie zjawiska rozpuszczalności substancji - próby wyciągania trafnych wniosków na podstawie obserwacji i doświadczeń z rozpuszczaniem.

MAMO,TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM :

Wiersz:  "Panie Wietrze"

Panie Wietrze, panie Wietrze,
Czemu pan nie chodzi w swetrze?

Czemu pan udaje zucha,
Skoro sam pan chłodem dmucha?

Sam oziębia pan powietrze,
Oj, ostrożnie, panie Wietrze!

Gnając chmurki gdzieś po niebie,
Chce pan sam przeziębić siebie?

Jednak lepiej panie Wietrze,
O tej porze chodzić w swetrze.

Ani się pan sam spodzieje,
Jak pan siebie sam zawieje.

Liczka ma pan coraz bledsze,
Panie Wietrze...

Piosenka: "Popatrzcie na jamniczka"

Popatrzcie na jamniczka
wyturlał się z koszyczka
zaczaił się na babcię
i porwał babci kapcie

ref; A jak spał, a jak spał

Poszarpał chustkę w róże
i zrobił dwie kałuże
i moją nową lalkę
zaciągnął pod wersalkę

ref; A jak spał, a jak spał

A teraz gdzieś ucieka
I szczeka, szczeka, szczeka
Łapiemy więc jamniczka
Niech wraca do koszyczka

ref; Bo jak spał, bo jak spał

Pod stołem jest koszyczek
W koszyczku śpi jamniczek
Jamniczek sobie śpi, PSS…
Jak się zbudzi będzie zły

Aktualności na miesiąc listopad:

UWAGA! UWAGA!

Ważna nowina!

Dla mamy, taty, córeczki i syna!

w tym roku 23 listopada,

będzie w przedszkolu zabawa nie lada.

Kochane dzieci, niechaj nikt nie zwleka!

Zapraszamy do przedszkola, bo zabawa czeka!

Zabieramy do przedszkola misia ulubionego,

od zawsze przytulanego.

Sesja fotograficzna

Dnia 14 listopada b.r. od godziny 9.00 będą wykonywane zdjęcia dla dzieci. W uzgodnieniu z Radą Rodziców Przedszkola nr 65 dokonano wyboru Agencji Fotograficznej LUNA.

Komplet zdjęć zatytułowany PODRÓŻNIK zawiera:

Cena kompletu wynosi 30 zł.

Rodzice dokonują płatności po otrzymaniu zdjęć. Wykonanie zdjęć nie obliguje Państwa do ich zakupu.

Niżej umieszczamy przykładowe zdjęcie

KONSULTACJE Z LOGOPEDĄ

Dnia 14 i 16 listopada b.r. od godziny 14.00 do godziny 17.00 na terenie przedszkola odbędą się indywidualne konsultacje z panią Małgorzatą Balińską- logopedą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Lublinie.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną w szatni przedszkola.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowany przez dzieci z grupy IV pod kierunkiem pani Ani.

Uprzejmie prosimy Rodziców o uroczyste ubranie dzieci ( białe bluzki/koszule, czarne lub granatowe spódniczki/spodnie).

DRODZY RODZICE !!!

Wielkimi krokami zbliża się ….Święty Mikołaj.

Wspólnie z Radą Rodziców Przedszkola nr 65 ustalono na powyższy cel składkę w wysokości 35 zł.

Składkę należy wpłacać do nauczycieli poszczególnych oddziałów w nieprzekraczalnym terminie do 13 listopada b. r. Brak wpłaty w określonym terminie skutkować będzie brakiem prezentu dla dziecka. W przypadku trudności podpowiadamy, że istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

SKARBY JESIENI

Zapraszamy do udziału w projekcie „Cztery pory roku w obiektywie”,  w ramach którego zachęcamy do przynoszenia zdjęć (w formacie co najmniej 15x21) wykonanych przez rodziców pt. „Skarby jesieni”, które pomogą w przygotowaniu wystawy na terenie naszej placówki.

Zdjęcia prosimy dostarczać do końca października do nauczycieli poszczególnych grup.

CZYSTE ZĄBKI

Uprzejmie prosimy Rodziców o przyniesienie do przedszkola przyborów do mycia zębów: szczotka, kubek i pasta.

Przybory powinny być podpisane.

"Cała Polska czyta dzieciom"

Zachęcamy Rodziców dzieci z każdej grupy wiekowej do codziennego czytania w domu oraz do włączenia się w akcję Czytających Rodzin w naszym przedszkolu.

Czytanie kilkulatkowi ma wpływ na:

ROK szkolny 2017- 2018 został ogłoszony rokiem wartości.

Wspólne czytanie może bardzo pomagać w wychowaniu dziecka. W książkach znajdujemy często fragmenty, które mogą posłużyć jako rozwiązania konkretnych sytuacji, z którymi dziecko styka się w życiu. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce zachowania. Dla rodziców to bezcenna pomoc w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków dziecka.

Pomocą dla dorosłych niech będzie książka „Z dzieckiem w świat wartości” Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, w której znajdą Państwo wskazówki pracy z dziećmi w różnym wieku i propozycje lektur ułatwiających zrozumienie istoty poszczególnych wartości oraz zachętę do rozmowy o nich.