Witamy w Grupie Słoneczka

3. p. Małgorzata Kozłowska

pomoc nauczycielki: p. Teresa Romanowska

st. woźna: p. Urszula Krusińska

MAMO,TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ  SIĘ W CZERWCU:

TEMATYKA:

1.    Święto dzieci
2.    Wesołe zabawy w ogrodzie
3.    Tańczymy z okazji naszego święta
4.    Pracowite krasnoludki

TREŚCI PROGRAMOWE:

MAMO,TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM :

MATEMATYCZNE LATO
Raz i dwa, raz i dwa,
To już lato, ciepło da.
Trzy i cztery, trzy i cztery,
Pojedziemy na rowery.
Pięć i sześć, pięć i sześć,
Lado lubi lody jeść.
Siedem osiem, siedem osiem,
My lubimy grać na nosie.
Dziewięć, dziesięć, dziewięć, dziesięć,
Lato uśmiech zawsze niesie !

Aktualności na miesiąc czerwiec:

DYŻUR WAKACYJNY

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym NASZE PRZEDSZKOLE pełni dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu.

Planowany dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu w Przedszkolu nr 19 ( przy ul. Weteranów 5) został odwołany.

W przypadku konieczności zapisania dziecka na dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu zostaną przygotowane dla Państwa dzieci miejsca w Przedszkolu nr 5 ( ul. Al. Racławickie 42 ), Przedszkolu nr 18 (ul. Lipowa 12 a) oraz Przedszkolu nr 74 (ul. Snopkowska 3/5).

Z uwagi na ograniczoną ilość wspomnianych miejsc w wyżej wymienionych placówkach, uprzejmie Państwa proszę o rozważenie możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem we własnym zakresie.

JEDNOCZEŚNIE PODKREŚLAM, ŻE DYŻUREM WAKACYJNYM ZOSTANĄ OBJĘTE DZIECI RODZICÓW PRACUJĄCYCH .

Zachęcam Państwa, aby pociechy nie przebywały pełne dwa miesiące na dyżurze w różnych placówkach przedszkolnych. Pozwólmy dzieciom cieszyć się wakacjami !!!

Karty zgłoszenia dziecka na dyżur znajdują się w szatni p-la (na stoliku w przedsionku). Wypełnioną kartę należy złożyć do pani referent w nieprzekraczalnym terminie do 15.06.2018 r. (piątek).
W sytuacji dotyczącej zapisania dziecka na dyżur w miesiącu lipcu i sierpniu, należy wypełnić dwie karty zgłoszenia. W karcie na lipiec proszę nie wskazywać wybranego przedszkola. O przydziale dziecka na dyżur do konkretnej placówki zostaną Państwo poinformowani w terminie do 25.06.2018 r.

Małgorzata Kozłowska

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Data:         7 czerwca (czwartek)

Godzina:   dla grupy I i II ->  8.30 – 12.30,
                  dla grupy III i IV -> 9.30 - 13.30.

Miejsce:    NatuRelax  w Osówce gm. Niemce

- miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji dla milusińskich położone w urokliwej okolicy
                - w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 15 km od Lublina -
www.naturelax.pl

Wyposażenie:

Atrakcje w cenie oferty:

Cena:   21 zł/ pobyt w NatuRelax  + 15 zł/ przejazd autokarem               RAZEM: 36 zł

Powyższą kwotę należy wpłacać do nauczycielek poszczególnych grup , w nieprzekraczalnym terminie do 5 czerwca b.r.

Wyjazd został uzgodniony i zaakceptowany przez przedstawicieli Rady Rodziców Przedszkola nr 65.

PRZYJAZNA ZEBRA

12 czerwca o godzinie 9:30 odbędzie się spotkanie dzieci z "Pasiastym przyjacielem - Zebrą".
Jest to już 10 edycja akcji. Wychowankowie poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania z placu zabaw, zachowania w pojazdach i na wycieczkach.
Pomysłodawcą akcji "Przyjazna Zebra" jest Pan Marcin Nowak - Radny Miasta Lublin.

PLENER MALARSKI DLA NIEPODLEGŁEJ

12 czerwca w godzinach przedpołudniowych przedstawiciele gr. III wezmą udział w plenerze malarskim "Dla Niepodległej"
zorganizowanym przez Przedszkole nr 18.

LUBLIN TAŃCEM MALOWANY

16 czerwca o godzinie 9:00 przedstawiciele gr IV (8 par) zaprezentują taniec "Cygan", w ramach IV Dziecięcego Festiwalu Tańców i Przyśpiewek Ludowych
"Lublin Tańcem Malowany". Spotkanie odbędzie się CK Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

CAŁA NAPRZÓD KU NOWEJ PRZYGODZIE

21 czerwca o godzinie 9:45 odbędzie się wakacyjny koncert muzyczny pt. "Morskie opowieści", Podczas spotkania dzieci poznają życie i zwyczaje marynarzy oraz morską muzykę.
Instrumentem klawiszowym i brzmieniem gitary muzycy zachęcą dzieci do wspólnego śpiewania szant, czyli pieśni marynarskich.
Opłaty za koncert w wysokości 5zł od dziecka należy dokonać u nauczycielek poszczególnych grup.

PEJZAŻ WIOSENNY

Zapraszamy do udziału w projekcie „Cztery pory roku w obiektywie”,  w ramach którego zachęcamy do przynoszenia zdjęć

(w formacie co najmniej 15x21) wykonanych przez rodziców pt. „Pejzaż wiosenny”, które pomogą w przygotowaniu wystawy na terenie naszej placówki.

Zdjęcia prosimy dostarczać do nauczycieli poszczególnych grup.

ZAJĘCIA Z LOGORYTMIKI

W RAMACH WSPÓŁPRACY PRZEDSZKOLA Z INSTYTUTEM EDUKACJI LOGOPEDYCZNEJ
OD STYCZNIA 2018 R.
ROZPOCZĘŁY SIĘ CYKLICZNE ZAJĘCIA Z LOGORYTRMIKI.
ZAJĘCIA SĄ PROWADZONE
W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ WE WTOREK W GODZINACH 13.00-14.30.
PROJEKT POTRWA DO 30 CZERWCA 2018 R.

"Cała Polska czyta dzieciom"

Zachęcamy Rodziców dzieci z każdej grupy wiekowej do codziennego czytania w domu oraz do włączenia się w akcję Czytających Rodzin w naszym przedszkolu.

Czytanie kilkulatkowi ma wpływ na:

ROK szkolny 2017- 2018 został ogłoszony rokiem wartości.

Wspólne czytanie może bardzo pomagać w wychowaniu dziecka. W książkach znajdujemy często fragmenty, które mogą posłużyć jako rozwiązania konkretnych sytuacji, z którymi dziecko styka się w życiu. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce zachowania. Dla rodziców to bezcenna pomoc w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków dziecka.

Pomocą dla dorosłych niech będzie książka „Z dzieckiem w świat wartości” Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, w której znajdą Państwo wskazówki pracy z dziećmi w różnym wieku i propozycje lektur ułatwiających zrozumienie istoty poszczególnych wartości oraz zachętę do rozmowy o nich.