Witamy w Grupie Słoneczka

3. p. Małgorzata Kozłowska

pomoc nauczycielki: p. Teresa Romanowska

st. woźna: p. Ewa Kalita

MAMO,TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ  SIĘ W WRZEŚNIU:

TEMATYKA:

1.To ja

2.W moim przedszkolu

3.Mój dom

4.Droga do przedszkola

TREŚCI PROGRAMOWE:

1. Wdrażanie do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Kształtowanie umiejętności społecznych. Określenie zasad obowiązujących w przedszkolu.
  1. Zapoznanie z pomieszczeniami znajdującymi się w przedszkolu. Kształtowanie umiejętności manualnej. Nabywanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji.
  1.  Poznawanie pomieszczeń znajdujących się w domu. Rozwijanie zainteresowań światem zwierząt. Zacieśnienie więzi rodzinnych.

4.Poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze i uświadomienie konieczności ich przestrzegania. Ćwiczenia prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Rozwijanie spostrzegawczości.

MAMO,TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM :

Piosenka do nauki - JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK

Jestem sobie przedszkolaczek,

nie grymaszę i nie płaczę,

na bębenku marsza gram,

Mamy tu zabawek wiele

razem bawić się weselej,

bo kolegów dobrych mam,

Mamy klocki, kredki, farby,

to są nasze wspólne skarby,

bardzo dobrze tutaj nam,

ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,

ten się do nas nie nadaje,

niechaj w domu siedzi sam,

ram tam tam, ram tam tam.

Aktualności na miesiąc wrzesień:

Przedszkolaki mają swoje święto, które zostało ustanowione przez Sejm!

To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Hymn przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.

Jesienne kąciki w sali

Tradycyjna złota jesień jest kolorową porą roku, zachęca do spacerów i podziwiania piękna przyrody.

Zachęcamy dzieci do wzbogacania naszej sali o kolorowe liście, kasztany, żołędzie, które posłużą nam do prac plastycznych.

Zebranie inaugurujące nowy rok szkolny

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2018/19, które odbędzie się 06.09.2018 r. ( t.j. czwartek ) o godz. 16.00.

Po zebraniu ogólnym odbędą się krótkie zebrania z nauczycielkami poszczególnych oddziałów.

Dyrektor oraz nauczyciele

ADAPTACJA

Okres adaptacji jest trudnym okresem dla każdego dziecka, ponieważ jego poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane. Trafia ono w nowe, nieznane mu środowisko i musi tam pozostać bez rodziców.

DLA DZIECKA TO wielka zmiana w jego życiu, ponieważ następuje zmiana otoczenia, osób, oraz rytmu dnia.

Aby te obawy ustąpiły dzieci muszą dokładnie poznać rozkład dnia w przedszkolu.

Sugerujemy aby w pierwszym tygodniu odbierać dzieci wcześniej i sukcesywnie wydłużać czas ich pobytu w przedszkolu.

Wyprawka przedszkolaka na dobry początek:

- ulubiona maskotka lub inny gadżet, z którym dziecko się nie rozstaje,

- kapcie – wygodne, łatwe do wkładania, na podeszwie antypoślizgowej (podpisane),

- ubrania na zmianę (podpisane) w zależności od pory roku: bluzeczka, spodnie / spódniczka, majtki, skarpety, rajstopy w worku tekstylnym podpisanym,

- cienka kołderka, mała poduszeczka typu „jasiek” oraz piżamka.

Pozostałe elementy wyprawki t. j. artykuły papiernicze i toaletowe zostaną Państwu podane do wiadomości w najbliższym czasie.

Wierzymy, że przygotowane dla Państwa dobre rady pozwolą zminimalizować trudny okres adaptacji dziecka (patrz niżej)

Już po miesiącu pobytu dziecka w przedszkolu rodzice zauważają pewne korzystne zmiany – większą samodzielność swego dziecka, pozytywne wypowiadanie się o przedszkolu, kolegach, koleżankach jak i paniach oraz poznawanie wierszyków, piosenek.

Dzień adaptacyjny w przedszkolu

29.08.2018 roku w godzinach 10.00-12.00 zapraszamy
dzieci (które rozpoczną edukację przedszkolną ) oraz rodziców na dzień adaptacyjny do grupy Słoneczka.