Witamy w Grupie Słoneczka

3. p. Małgorzata Kozłowska

pomoc nauczycielki: p. Teresa Romanowska

st. woźna: p. Urszula Krusińska

MAMO, TATO ZOBACZ O CZYM  UCZĘ  SIĘ  WE  WRZEŚNIU:

TEMATYKA:

1.Nasze przedszkole.
2.Wszyscy razem.
3.Jestem przedszkolakiem.
4.Witamy Panią Jesień.

TREŚCI PROGRAMOWE:

1. Dziecko stara się zgodnie bawić z innymi dziećmi.
2. Chętnie uczestniczy w zabawach ruchowych.
3. Podejmuje proste zabawy tematyczne.
4. Rozpoznaje i nazywa własne uczucia:radośc,smutek, złość.
5. Podaje swoje imię.
6. Słucha krótkich,inscenizowanych przez nauczyciela opowiadań inscenizowanych pacynką.
7. Maszeruje rytmicznie przy akompaniamencie dowolnego instrumentu.
8. Chętnie uczestniczy w twórczych działaniach plastycznych.
9. Recytuje krótkie wierszyki i teksty piosenek.
10. Uczestniczy w zabawach doskonalących prawidłowa wymowę głosek.
11. Podejmuje próby liczenia przedmiotów.
12. Dostrzega logiczne ciągi sytuacyjne w treści obrazków.
13. Dostrzega zmiany zachodzące w środowiskach przyrodniczych związanych z jesienią.

MAMO, TATO  NAUCZYMY SIĘ  RAZEM:

WIERSZ " MAM 3 LATKA..."

Mam trzy latka, trzy i pół

brodą sięgam ponad stół.

Do przedszkola chodzę z workiem

i mam znaczek z muchomorkiem.

Pantofelki ładnie zmieniam,

myję ręce do jedzenia.

Zjadam wszystko z talerzyka,

tańczę, kiedy gra muzyka.

Umiem wierszyk o koteczku,

o tchórzliwym koziołeczku,

i o piesku co był w polu,

nauczyłam(łem) się w przedszkolu.

Aktualności na miesiąc wrzesień:

POKAZ KARATE dla dzieci

26 września w godzinach 13.00-13.45. na terenie przedszkola odbędzie się pokaz karate dla dzieci, który poprowadzi trzykrotny mistrz świata w karate tradycyjnym Daniel Iwanek.

Jednocześnie pragniemy zaprosić Rodziców wraz z dziećmi na imprezę JAPAN WEEKEND, która odbędzie się 1 października 2017 r. o godz.17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Impreza ma charakter promocyjny SZTUKI I KULTURY JAPOŃSKIEJ. Gośćmi imprezy będą autorytety sztuk walki na świecie. Dodatkowo odbędą się warsztaty sushi, warsztaty origami, kaligrafia, parzenie herbaty itp.

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 26 września oraz 3 października b.r. od godziny 14.00 do godziny 17.00 na terenie przedszkola odbędą się indywidualne konsultacje z panią Marią Nykiel- psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Lublinie.

Zainteresowanych Rodziców prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną w szatni przedszkola.

Zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”

Zapraszamy Państwa serdecznie na zajęcia pokazowe dla dzieci

„MULTISENSORYCZNY ANGIELSKI”,

które odbędą się w przedszkolu dnia 19.09 (wtorek)

w następujących godzinach:

dla grupy I   15.00-15.15

dla grupy II 15.15-15.30

dla grupy III   15.30-15.45

dla grupy IV  15.45-16.00

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.busy-bee.edu.pl

DRODZY RODZICE!

INFORMUJEMY, ŻE W ROKU SZKOLNYM 2017/18 DZIECI ZOSTAŁY OBJĘTE UBEZPIECZENIEM NNW  W ERGO HESTII.

WARUNKI UBEZPIECZENIA I OFERTA DOSTĘPNE SĄ W KANCELARII PLACÓWKI ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA.

OPŁATĘ W WYSOKOŚCI 34 ZŁ. MOŻNA DOKONAĆ U DYREKTORA PRZEDSZKOLA LUB U NAUCZYCIELEK POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW

W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 30.09.2017 R.

Zebranie

Serdecznie zapraszamy Państwa na zebranie inaugurujące nowy rok szkolny 2017/18, które odbędzie się  07.09.2017 r. ( t.j. czwartek ) o godz. 16.00.
Po zebraniu ogólnym odbędą się krótkie zebrania z nauczycielkami poszczególnych oddziałów.

Informacje dotyczące podpisywania umów na rok szkolny 2017/18

Szanowni Rodzice, uprzejmie informuję, że umowy na świadczenia korzystania z usług wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2017/18 będą podpisywane w dniach  29.08.- 1.09. 2017r.

Od 1 września 2017 r. ulega zmianie numer rachunku bankowego dla Przedszkola nr 65. Dokonując opłaty za korzystanie przez dziecko z wychowania przedszkolnego należy posługiwać się numerem rachunku: 75 1240 1503 1111 0010 7399 0234

Dyrektor oraz nauczyciele

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z artykułem dotyczącym przygotowania dziecka do przedszkola. Mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości rodziców. Życzymy przyjemnej lektury.

Pobierz tutaj

Wyprawka przedszkolaka na dobry początek:

- ulubiona maskotka lub inny gadżet, z którym dziecko się nie rozstaje,

- kapcie – wygodne, łatwe do wkładania, na podeszwie antypoślizgowej (podpisane),

- ubrania na zmianę (podpisane) w zależności od pory roku: bluzeczka, spodnie / spódniczka, majtki, skarpety, rajstopy w worku tekstylnym podpisanym,

- cienka kołderka, mała poduszeczka typu „jasiek” oraz piżamka.

Pozostałe elementy wyprawki t. j. artykuły papiernicze i toaletowe zostaną Państwu podane do wiadomości w najbliższym czasie.