Witamy w Grupie Słoneczka

2. p. Małgorzata Kozłowska

pomoc nauczycielki: p. Teresa

st. woźna: p. Magdalena

MAMO,TATO ZOBACZ O CZYM UCZĘ  SIĘ W STYCZNIU:

TEMATYKA:
Tydzień 1: Mijają dni, miesiące, lata
Tydzień 2: Zima i zwierzęta
Tydzień 3: Projekt „Teatr”
Tydzień 4: Muzyka wokół nas

TREŚCI PROGRAMOWE:

MAMO, TATO NAUCZYMY SIĘ RAZEM:

IDZIE ZIMA
słowa i muzyka: T. Wójcik

1. Idzie zima, pani zima, nic jej chyba nie zatrzyma.
Białym śnieżkiem sypie w koło, żeby było nam wesoło.

ref. Hu, hu, ha, hu, hu, ha,
śnieżnych zabaw nadszedł czas./ bis

2. Idzie zima, pani zima, lodem wszystkie rzeki ścina.
Drzewa i dachy maluje, białej farby nie żałuje
ref. Hu, hu, ha...

Aktualności na miesiąc styczeń:

DRODZY RODZICE !

Z uwagi na codzienne zamawianie artykułów żywnościowych uprzejmie prosimy
o wypełnienie deklaracji dotyczących nieobecności dziecka
w przedszkolu (w okresie ferii zimowych) w dniach: 13 stycznia 2020 r. - 24 stycznia 2020 r.

Deklaracje są wyłożone na półkach dziecięcych w szatni p-la lub do pobrania
Deklaracja nieobecności dziecka w styczniu

RETRO BAJKI

9 STYCZNIA w godz. 11.00-12.00 grupa ŻYRAFY będzie uczestniczyła w projekcie
„Retro bajki - Miś Kudłatek - Podniebna podróż”
w Centrum Spotkania Kultur.
Projekcji filmowej  będzie towarzyszyć warsztat prowadzony przez pedagogów z Teatru H. Ch. Andersena.
W przygotowanym studiu nagrań dźwiękowych, mieszczącym się w CSK, grupa zapozna się z urządzeniami potrzebnymi do nagrywania dźwięku,
a następnie spróbuje swoich sił w nagraniu własnej piosenki świątecznej. W drugiej części spotkania dzieci wezmą udział w warsztacie plastycznym, świątecznym.
Przy okazji wizyty w Centrum dzieci odwiedzą Salę Kinową, Laboratorium Dźwięku oraz Sensoryczny Plac Zabaw.
KOSZT UDZIAŁU W PROJEKCIE 15 ZŁ.
Powyższą kwotę należy wpłacać do nauczycielek grupy.

DRODZY RODZICE!

Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji charytatywnej

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać 73 kg odzieży, 10 kg obuwia, 21 kg zabawek, 0,2 kg książek oraz 0,7 kg żywności.

AKCJA PSIAK !

Nasze przedszkole brało udział w kolejnej edycji "AKCJA PSIAK"

Serdecznie dziękujemy za pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia - Lubelski Animals.

Zebraliśmy 44 kg karmy, 3 koce, 2 legowiska, 6 ręczników.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

BAL KARNAWAŁOWY

Zapraszamy dzieci

4 lutego 2020 r. ( wtorek ) w godzinach 9.00-11.30.
Prosimy o zabranie ze sobą: dużo uśmiechu, dobrego humoru i stroju karnawałowego.
W programie: zabawy ruchowo-taneczne z chustą animacyjną, tunelem dla dzieci,
skręcanie balonów, zabawa z bańkami XXL oraz zdrowy poczęstunek

Opłata za bal wynosi 12 zł./ od dziecka.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w LUTYM

Z uwagi na ferie zimowe przypadające w styczniu, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się w miesiącu lutym.
Szczegóły dotyczące terminu uroczystości zostaną podane w ostatnim tygodniu stycznia.

WSPÓŁPRACA Z AZS UMCS

W bieżącym roku szkolnym 2019/20  przedszkole rozpoczęło współpracę z Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego UMCS.
W ramach zajęć zawodnicy sekcji wyczynowych (m.in. koszykówki, lekkoatletyki, piłki ręcznej)
będą organizować ciekawe pokazy na terenie placówki  jak i na terenie Klubu przy ul Langiewicza 22 .
Zaś dzieci wraz zrodzicami będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w meczach naszego klubu rozgrywanych w hali MOSiR.

UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!

DOTYCZY PARKOWANIA POJAZDÓW NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI

Od kwietnia b.r. Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Langiewicza 3 jest zarządcą nieruchomości, która zakupiła od UMCS.
Nieruchomość obejmuje również miejsca parkingowe, poza czterema miejscami wyznaczonymi dla przedszkola.
Parkowanie na terenie nieruchomości jest płatne z wyłączeniem pojazdów uprawnionych, posiadających identyfikator.
Identyfikatory otrzymali jedynie mieszkańcy w/w nieruchomości.
Kontrole w zakresie zgodności parkowania pojazdów z upoważnienia zarządcy prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Parkingowe Sp. z.o.o w Lublinie.
Cennik opłat parkingowych jest bardzo wysoki, ponieważ opłata za każdą rozpoczętą dobę parkowania bez stosownego identyfikatora wynosi 200 zł !!!

W związku z powyższym NIE PARKUJCIE PAŃSTWO NA INNYCH MIEJSCACH NIŻ WYZNACZONE DLA PRZEDSZKOLA.

W marcu wystosowałam wniosek do Pani kanclerz UMCS w sprawie rozbudowy systemu parkingowego dla placówki.
W odpowiedzi otrzymałam informację, iż w bieżącym roku z przyczyn finansowych ( chodzi o kontynuację inwestycji dydaktycznych)
UMCS nie będzie mógł podjąć się tego zadania.
Jednakże w bieżącym roku została przygotowana strona formalno-prawna inwestycji, czyli projekt budowlano-wykonawczy
i zgłoszenie robót budowlanych, co pozwoli przystąpić do realizacji prac budowlanych na początku II kwartału 2020 r.
Docelowo będzie można korzystać z 8 miejsc parkingowych.

Małgorzata Kozłowska